Adwokat w Rybniku – telefon alarmowy

Adwokat w Rybniku - telefon alarmowy

Zostałeś nagle zatrzymany i aresztowany przez policję? Zachowaj spokój. Najpierw dowiedz się, jaka jest Twoja sytuacja prawna. Możesz to zrobić na przykład korzystając z pomocy adwokata. Poznaj zakres spraw karnych i zasady obrony przed sądem.

Całodobowy telefon alarmowy

Kancelaria prawna, której specjalizacją są sprawy karne, prowadzi całodobowy telefon alarmowy dla osób zatrzymanych i aresztowanych. Można dzwonić na niego we wszystkie dni tygodnia. Celem takiej usługi jest uzyskanie jak najszybszego kontaktu z adwokatem. Trzeba pamiętać, że każde nieprzemyślane słowo może zostać wykorzystane przez prokuraturę i zaszkodzić oskarżonemu. Prawnik natomiast dobrze zna aktualnie obowiązujące przepisy i sposób działania sądu. W ramach swojej pracy zajmuje się:

  • porządkowaniem faktów i dowodów w sprawie popełnienia przestępstwa,
  • interpretacją przepisów w kontekście określonej sytuacji,
  • wyjaśnianiem zapisów ustaw osobie oskarżonej,
  • przedstawianiem możliwych sposobów dalszego działania klientowi,
  • sporządzaniem dokumentacji procesowej,
  • reprezentowaniem oskarżonego przed sądem.

W sytuacji nagłej adwokat w Rybniku może przyjechać do klienta we dnie i w nocy, niezależnie od godziny. Zakres współpracy uzależniony jest od indywidualnych ustaleń.

Rodzaje przestępstw

Polskie prawo opisuje przestępstwa o różnym charakterze, na przykład rodzinne, drogowe i gospodarcze. W tej pierwszej kategorii mieści się między innymi uprowadzenie małoletniego, znęcanie się nad najbliższą osobą oraz organizacja nielegalnej adopcji. Klienci kancelarii adwokackiej często szukają porady w związku z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających i spowodowaniem wypadku komunikacyjnego. Przedsiębiorcy natomiast mogą skonsultować kwestie dotyczące prania pieniędzy, wyłudzania ubezpieczenia oraz oszustw pożyczkowych i kredytowych.

Przepisy uwzględniają też kary za posiadanie i sprzedaż narkotyków, gwałt, molestowanie, kradzież i udział w działalności zorganizowanych grup przestępczych. W zależności od czynu można uzyskać karę pozbawienia wolności lub grzywnę i wyrok w zawieszeniu.

Kancelaria adwokacka w Rybniku

W przypadku zatrzymania lub aresztowania trzeba znać swoje prawa. Poznaj różne interpretacje przepisów w kontekście swej sytuacji. Uporządkuj fakty i opracuj strategię obrony przed sądem.

Warto również poczytać o