Czy Millano Group jest polską firmą?

Czy Millano Group jest polską firmą?

Mimo anglojęzycznej nazwy, firma jest w 100% polskim przedsiębiorstwem, założonym w 1982 roku. Przez cały okres działalności grupa stale się rozwijała, budując kolejne zakłady produkcyjne oraz wykorzystując nowoczesne technologie. Obecnie w parkach maszynowych powstaje kilkaset ton produktów w ciągu każdej doby. Czy wiesz, jakie marki wchodzą w skład wielkopolskiej grupy? Sprawdź już teraz!

Jakie wyroby oferuje firma Millano Group?

Proponowany asortyment jest stale poszerzany o nowe produkty. W stałej ofercie dostępne są takie wyroby jak:

  • czekolady mleczne, białe i gorzkie,
  • batoniki proteinowe, które otrzymały nagrodę Złota Innowacja FMCG,
  • wafelki nadziewane,
  • bombonierki, 
  • galaretki z posypką owocową,
  • praliny i czekoladki mleczne dla dzieci.

W skład grupy Millano Group wchodzą takie znane marki jak Hibbi, Baron, Pomorzanka oraz Elitchoco. W ofercie dostępne są również półprodukty cukiernicze (kremy, polewy czekoladowe).

Czy Millano Group posiada oddziały za granicą?

Pierwsza zagraniczna filia została oficjalnie otwarta w 2011 roku w Stanach Zjednoczonych. Dziś polskie wyroby czekoladowe i nadziewane są dostępne w kilkudziesięciu państwach na terenie całego świata, m.in. w Belgii, Meksyku, Chinach, Japonii, Australii oraz Wielkiej Brytanii. Liczne współprace na tak dużą skalę są możliwe dzięki posiadaniu trzech nowoczesnych zakładów produkcyjnych oraz magazynu ze sporą liczbą miejsc paletowych.

Na czym polega produkcja pod markami własnymi?

Od 1999 roku wielkopolska grupa rozpoczęła produkcję i dystrybucję produktów sygnowanych firmowym logo. Obecnie z tego rodzaju usługi korzystają takie znane sieci handlowe jak Auchan, Biedronka, Aldi, Lidl, Netto, Intermarche, E.Leclerc i wiele innych. Producent zajmuje się dostawą wyrobów w obrębie całego kraju oraz za granicą, dzięki sporej sieci dystrybutorów. 

Warto również poczytać o