Gotowe spółki — świetne rozwiązanie

Gotowe spółki — świetne rozwiązanie

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej dla wielu osób jest spełnieniem marzeń, świetnym sposobem na osiąganie zysków, na jakie, pracując u kogoś, nie mogłyby liczyć, a także wielką satysfakcją. Wpierw jednak trzeba zacząć, a wejście na rynek nie jest łatwe, także pod względem formalnym —  trzeba dokonać mnóstwa załatwień. Jest jednak prostsza opcja —  zakup gotowej spółki. Dowiedz się na ten temat więcej.

Kto oferuje gotowe spółki?

Zamierzając ruszyć z własnym biznesem, większość osób stara się dowiedzieć jak najwięcej na temat takich działalności czy przepisów prawa, ale mimo to nie wszyscy mają wiedzę o tym, że istnieje możliwość zakupu gotowego podmiotu prawnego, pozwalającego na prowadzenie działalności niemal od razu. Gotowe spółki oferują firmy zajmujące się między innymi ich skupowaniem, na przykład w przypadku ich likwidacji czy odsprzedaży z powodu zadłużenia. Oczywiście nie należy się obawiać, gdyż do sprzedaży przeznaczone są tylko podmioty z odpowiednią historią (lub bez niej, nowo założone), gotowe do prowadzenia działalności. Trzeba też wiedzieć, że taka procedura jest w pełni legalna, tak samo zresztą jak na przykład odkupienie od kogoś przedsiębiorstwa czy udziałów w nim —  z tym, że kupno spółki jest oczywiście znacznie tańsze.

Dla kogo jest ta oferta?

Z oferty tej korzystają przede wszystkim osoby pragnące niezwłocznie przystąpić do prowadzenia działalności, bez konieczności oczekiwania na dopełnienie urzędowych formalności, jak nadanie numeru NIP i KRS, co nieraz długo trwa. Jest to też świetna opcja dla osób, które nie chcą albo nie mogą zajmować się tymi formalnościami samodzielnie —  a trzeba pamiętać, że zakładanie spółki w Polsce nie jest prostą sprawą, biurokracja jest bardzo rozbudowana i na wiele rzeczy trzeba czekać, tym dłużej, im mniej sprzyjający jest czas (np. w sezonie urlopowym).

Świetna opcja

Warto przy tym wiedzieć, że do sprzedaży oferowane są różne spółki, np. z możliwością odliczenia VAT czy stratą do odliczenia, co od razu na starcie oznacza oszczędności dla przedsiębiorcy. Warto korzystać z takich udogodnień, oznacza to bowiem szybsze i lepsze wejście na rynek.

Warto również poczytać o