Jak wybrać w Poznaniu kancelarię prawną dla siebie?

Jak wybrać w Poznaniu kancelarię prawną dla siebie?

Stoisz przed problemem wymagającym zaangażowania adwokata? Pomoc tego specjalisty przydaje się w najróżniejszych okolicznościach. Czasem są to mniej poważne sprawy, a innym razem – ważące na całym życiu danej osoby. Jak jednak wybrać prawnika? Czym powinna się charakteryzować kancelaria prawna, na którą postawisz? Dowiedz się poniżej.

Prawnik, adwokat, radca – zwróć na to uwagę

Na wstępie warto sprawdzić, przez kogo prowadzona jest np. w Poznaniu kancelaria prawna . Chodzi o rozróżnienie prawnika, adwokata i radcy prawnego. Na czym polega różnica między nimi?

Prawnik zasadniczo to osoba, która ukończyła studia prawnicze i ma stopień magistra z tej dziedziny nauki. Nie musi jednak mieć skończonej żadnej aplikacji. W takiej sytuacji ma on dość wąskie kompetencje, ale wciąż może udzielać porad, jak i przyjmować klientów w swojej siedzibie. Nie tyczą się go jednak żadne zawodowe zasady etyczne oraz nie ma takich kompetencji jak radca czy adwokat.

Oni z kolei mają ukończone studia, odpowiednie aplikacje, zwieńczone stosownym państwowym egzaminem. Należą do właściwych swojej profesji izb, a także stosują się do etyki zawodowej. To jednak nie wszystko – w przeciwieństwie do prawnika bez aplikacji, mogą reprezentować klientów w sądzie.

Dowiedz się więcej o specjalizacji prawnika

To jednak nie jedyne rozróżnienie, jakiego należy dokonać, wybierając adwokata. Każda kancelaria prawna, działająca także w Poznaniu, często ma własną specjalizację. Chodzi o doświadczenie w konkretnej dziedzinie prawa. Nierzadko prawnicy wykazują się znajomością różnych jego dziedzin, w tym m.in. prawa karnego, cywilnego, czy rodzinnego. Bywa jednak i tak, że adwokat czy radca skupiają się na konkretnym obszarze.

Sprawdź, jakie kancelarie działają w Twoim pobliżu

Ostatecznie – warto też zwrócić uwagę, czy kancelaria prawna ma dogodne położenie. W dużych miastach prawnicy mają swoje siedziby w centrum, jak i na obrzeżach. Szukając adwokata, można zwrócić uwagę również na to kryterium, choć te wyżej wymienione będą zdecydowanie istotniejsze, gdyż decydują o skuteczności takiego specjalisty.

Warto również poczytać o