Jaka jest historia firmy Millano Group?

Jaka jest historia firmy Millano Group?

Polska firma to lider w produkcji oraz dystrybucji (w kraju oraz za granicą) czekolady i wyrobów nadziewanych. Obecnie w skład wielkopolskiej grupy wchodzi kilka odrębnych marek, takich jak m.in. Baron, Pomorzanka, Elitchoco oraz Hibbi. Ponadto Millano Group zajmuje się produkcją tzw. marek własnych dla znanych krajowych sieci handlowych, w tym Lidla, Biedronki, Aldi czy Netto. Poznaj już teraz historię jednego z największych producentów czekolady w kraju.

Od kiedy Millano Group działa na polskim rynku?

Firma zlokalizowana w Przeźmierowie została założona w 1982 roku. W Polsce funkcjonuje już więc od kilkudziesięciu lat. Od 2011 roku producent prowadzi pierwszy zagraniczny oddział mieszczący się w Stanach Zjednoczonych. Obecnie Millano Group współpracuje z partnerami handlowymi pochodzącymi z ponad 50 państw, w tym m.in. Australii, Belgii, Japonii, Chin i Wielkiej Brytanii. 

Jakie wyroby oferuje producent?

Każda marka wchodząca w skład wielkopolskiej grupy oferuje odmienne wyroby, dzięki czemu proponowany asortyment jest kierowany do szerokiego grona konsumentów w różnym wieku. Na najmłodszych czekają praliny i czekoladki mleczne oraz jogurtowo-truskawkowe, a dla miłośników połączenia słodkich i kwaśnych smaków przygotowano kultowe galaretki w owocowej posypce i żelki. Ponadto w ofercie nie zabrakło bombonierek, czekolad (mlecznych, białych i gorzkich) czy nadziewanych batoników.

Nowoczesne rozwiązania stosowane podczas produkcji 

Przez kilkadziesiąt lat działalności właściciel firmy ciągle się rozwijał, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki produkcyjne. Dziś w ciągu jednej doby w parkach maszynowych powstaje aż kilkaset ton wyrobów czekoladowych. Grupa prowadzi trzy zakłady produkcyjne oraz dysponuje ogromnym zapleczem magazynowym. Linie są w pełni zautomatyzowane i sterowane elektroniczne w zamkniętych urządzeniach.

Warto również poczytać o