Jakie specjalizacje mają kancelarie prawne w Poznaniu?

Jakie specjalizacje mają kancelarie prawne w Poznaniu?

Wybierając prawnika, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego doświadczenie, ale i dziedzinę prawa, w której się specjalizuje. Od tego bowiem zależy jego skuteczność w danym obszarze. A jakie kancelarie prawne znajdziesz m.in. w Poznaniu? Przy jakich sprawach mogą pomóc działający w nich adwokaci? Zobacz to poniżej!

Kancelarie specjalizujące się w prawie cywilnym

Kodeks cywilny obejmuje takie zagadnienia, jak prawo rzeczowe, zobowiązań i spadkowe. Wielu prawników specjalizuje się w tym obszarze, udzielając pomocy w sporach między osobami fizycznymi oraz prawnymi. Często rozprawy te dotyczą m.in. długów, w których kancelaria prawna w Poznaniu czy innym mieście reprezentuje np. wierzyciela, sporządza dla niego wezwania do zapłaty i inne pisma procesowe.

Szczególnym działem prawa cywilnego jest prawo spadkowe. Prawnik pomaga dopilnować wszelkich formalności, ale również występuje w imieniu klienta w kontakcie z drugą stroną i w sądzie. To o tyle istotne, że z tymi sprawami wiążą się często silne emocje.

Prawnicy od prawa rodzinnego

Rozwody, prawa do opieki nad dzieckiem… To sprawy, jakie codziennie pojawiają się w sądach. Kancelaria prawna specjalizująca się w zakresie KRiO pomaga np. przy procesach rozwodowych, jak i przy zabezpieczeniu prawa do kontaktów z dzieckiem.

Kancelarie obsługujące klientów biznesowych

Nie brakuje także prawników zajmujących się obsługą biznesową firm. Pomagają oni przedsiębiorcom załatwiać bieżące sprawy związane z prawnymi aspektami funkcjonowania działalności. Opiniują też projekty umów z kontrahentami.

Kancelarie od prawa karnego

W Poznaniu znajdziesz też adwokatów specjalizujących się w obronie interesów klienta w sprawach karnych. Zwykle oferują oni pomoc na każdym etapie postępowania, reprezentując stronę przed sądem i organami ścigania.

Czy jedna kancelaria może zajmować się różnymi dziedzinami prawa?

Wielu adwokatów oferuje pomoc nie tylko w pojedynczej, konkretnej dziedzinie prawa, ale w kilku. Dużo zależy od tego, czy dana kancelaria prawna prowadzona jest przez jednego, czy kilku prawników o różnych specjalizacjach. Warto to sprawdzić, jeszcze nim wybierzesz się do jej siedziby. To pomoże podjąć odpowiednią decyzję.

Warto również poczytać o