Jakimi sprawami zajmuje się adwokat w Rybniku?

Jakimi sprawami zajmuje się adwokat w Rybniku?

Jakie przestępstwa najczęściej popełniają Polacy? Sprawdź, czym zajmują się polskie kancelarie adwokackie. Warto wiedzieć, co robić w przypadku oskarżenia o złamanie prawa i jak przebiega rozprawa sądowa.

Najczęściej popełniane przestępstwa

Klienci kancelarii prawnych szukają pomocy na przykład w sprawie oskarżenia o popełnienie przestępstwa drogowego. Chodzi tutaj chociażby o spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym (zgodnie z artykułem 174 kodeksu karnego). Kierowcy często prowadzą samochód pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, co również jest nielegalne. W takim stanie mogą doprowadzić do wypadku komunikacyjnego, narażenia zdrowia lub życia innej osoby.

Kolejną kategorią są przestępstwa rodzinne. W ich zakres wchodzi na przykład znęcanie się nad bliskimi, porzucenie lub uprowadzenie małoletniego. Ponadto adwokat w Rybniku przyjmuje przedsiębiorców oskarżonych o popełnienie przestępstwa gospodarczego. Pod tym pojęciem kryją się na przykład oszustwa w zakresie przyznania dotacji lub subwencji, udaremnienia przetargu publicznego, wyzysk trudnej sytuacji kontrahenta oraz fałszowanie znaków towarowych i urządzeń.

Działalność kancelarii prawnej

Co robić w przypadku nagłego zatrzymania i aresztowania? Bez wątpienia warto przemyśleć swoją strategię obrony. Kancelarie prawne specjalizujące się w sprawach karnych oferują telefon alarmowy, który czynny jest przez wszystkie dni tygodnia, całodobowo. Oskarżony może zdecydować się na wezwanie prawnika, który:

  • przeprowadzi prawną ocenę sytuacji, w jakiej znalazł się klient,
  • zajmie się sporządzeniem dokumentacji procesowej,
  • będzie reprezentować oskarżonego przed sądem,
  • złoży wniosek o apelację w razie niepomyślnego wyroku.

Adwokat wyjaśnia klientowi aktualnie obowiązujące w Polsce przepisy oraz przedstawia ich interpretacje. Istnieje możliwość dążenia do ugody, uzyskania jak najniższego wyroku lub wyrzekania się winy w całości i udowodnienia całkowitej niewinności.

Adwokat od spraw karnych w Rybniku

Już wiesz, jakie przestępstwa są często analizowane przez prawników. Bądź świadomy obowiązujących przepisów i okazuj przed sądem fakty przedstawiające Twoją perspektywę wydarzeń. Pamiętaj, że masz prawo do pomocy adwokata i złożenia apelacji w sytuacji uzyskania niekorzystnego wyroku na pierwszej rozprawie.

Warto również poczytać o