Kiedy warto kupować gotowe spółki?

Kiedy warto kupować gotowe spółki?

Osoby chcące rozpocząć prowadzenie swej działalności gospodarczej mogą korzystać z wielu różnych możliwości, np. kiedy chcą to sobie ułatwić czy przyspieszyć wejście na rynek. Najbardziej rozpowszechnione jest pozyskiwanie różnego rodzaju dotacji, ale w grę wchodzą też inne rozwiązania, z których warto korzystać, jak na przykład kupno gotowej spółki. Dowiedz się, kiedy warto to zrobić.

Dla kogo są gotowe spółki?

Takie rozwiązanie to świetna opcja zawsze wtedy, gdy nie chce się lub nie można (np. ze względu na pobyt za granicą) samemu dopełniać formalności związanych z założeniem spółki. W Polsce wymaga to dopełnienia wielu formalności, związanych z rejestrowaniem działalności, uzyskiwaniem numeru NIP czy KRS, otwieraniem konta bankowego itp. Wielu przedsiębiorców też decyduje się na korzystanie z tzw. adresu wirtualnego, którego ofertę także trzeba znaleźć. Decydując się na zakup gotowego podmiotu prawnego, można wszystkiego tego sobie zaoszczędzić, czy to z wygody, czy z chęci oszczędzenia czasu, czy dlatego, że nie ma się stosownej wiedzy na temat wszystkich działań, jakie trzeba podjąć —  co w przypadku debiutujących przedsiębiorców nie jest wcale niczym dziwnym.

Poza tym gotowe spółki to świetna opcja dla osób świadomych tego, z jakich konkretnych rozwiązań mogą skorzystać. Dobra firma oferuje bowiem różne spółki, np. z historią lub bez. Zgłaszając się do niej, można liczyć na kreatywne rozwiązania i podpowiedzi, co będzie w danym przypadku najkorzystniejsze. Można na przykład zakupić podmiot z możliwością odliczenia VAT czy wykazujący wcześniej straty, co także daje możliwość korzystnych odliczeń. Oznacza to duże oszczędności w prowadzeniu działalności już na starcie. Poza tym, posiadając taką spółkę, można od razu np. zaciągnąć leasing czy brać udział w przetargach, podczas gdy firma samodzielnie założona osiąga takie możliwości dopiero po jakimś czasie funkcjonowania na rynku. Daje to zatem liczne korzyści, nieosiągalne w klasycznej sytuacji —  samodzielnego zakładania działalności.

Czy to jest legalne? Tak!

Niektóre osoby mogą zastanawiać się, czy takie działania są legalne. Oczywiście, że tak, trzeba jednak pamiętać, by nawiązywać współpracę z rzetelną firmą, by nie paść ofiarą oszustów i nie narazić się na konsekwencje prawne.

Warto również poczytać o