Kogo przyjmuje kancelaria adwokacka w Poznaniu?

Kogo przyjmuje kancelaria adwokacka w Poznaniu?

Jakie usługi świadczą adwokaci? Ich oferty przeznaczone są zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Sprawdź, czym najczęściej zajmuje się kancelaria adwokacka w Wielkopolsce i co obejmują różne dziedziny prawa. Poznaj sposoby na opracowanie strategii działania w trakcie postępowania sądowego.

Usługi dla klientów indywidualnych

Dużą częścią klientów kancelarii prawnych są osoby, które chcą w sądzie rozwiązać problemy rodzinne. Coraz więcej Polaków decyduje się na przykład na wzięcie rozwodu. Ze sprawą rozwodową natomiast związany jest chociażby podział wspólnego majątku. Ponadto rozstający się małżonkowie muszą ustalić zasady opieki nad dziećmi oraz wysokość alimentów. Niekiedy, gdy jeden z rodziców zachowuje się w sposób niebezpieczny dla małoletniego, możliwe jest ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej. W przypadku zdrad i przemocy klienci kancelarii mogą ubiegać się o rozwód z orzeczeniem o winie.

Adwokaci często udzielają też porad prawnych związanych z testamentem lub sporami z pracodawcą. Pracownicy, którzy nie otrzymali wypłaty należnego wynagrodzenia lub doświadczyli mobbingu, mogą ubiegać się o sprawiedliwość w sądzie. Dotyczy to również nieuzasadnionego zwolnienia z pracy. Pomocy prawnika poszukują też osoby oskarżone o popełnienie przestępstwa, takiego jak prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych, posiadanie narkotyków lub udział w bójce i kradzież. Wówczas szczególnie ważne jest opracowanie strategii postępowania w sądzie i zinterpretowanie kodeksu karnego w określonej sytuacji.

Obsługa prawna firm

Przedsiębiorcy powinni dobrze znać zapisy prawa gospodarczego. Niestety często ich interpretacja bywa sporym wyzwaniem. Kancelaria adwokacka w Poznaniu oferuje obsługę prawną firm, która obejmuje między innymi sporządzanie umów i analizowanie biznesowych dokumentów pod kątem ich konsekwencji prawnych. Przedsiębiorca może skorzystać z porady prawnika jednorazowo lub zdecydować się na regularną współpracę. Adwokat zajmuje się również udziałem w sprawach karno-skarbowych.

Prawo rodzinne, spadkowe i gospodarcze

Kancelarie adwokackie przyjmują klientów z różnymi oczekiwaniami. Prowadzisz firmę, planujesz rozwód, a może chcesz odrzucić spadek po bliskiej osobie? Poznaj obowiązujące przepisy. Pamiętaj, że w sądzie liczą się fakty i warto popierać je stosownymi dowodami.

Warto również poczytać o